Aynı Gün Hakkında Her Şey Diş İmplant Prosedürü

0
7

Öncesinde, diş implantı prosedürleri birkaç ay sürdü ve diş protezlerinin diş veya takma dişlerle desteklenmesi için insanların aylarca beklemesi gerekiyordu. Bu artık böyle değil. Günümüzde kalıcı implantları bir gün kadar kısa bir sürede alabilirsiniz.

Aynı gün diş implantları prosedürünü kim üstlenmelidir?

Herkes işlem yapabilir. Bir dişinizi, birkaç dişinizi veya tüm dişlerinizi kaybetmiş olsanız bile, prosedürü uygulamalısınız ve profesyonel size birkaç saat içinde güzel bir gülümseme verecektir.

İşlemle ilgili en güzel şey, implant destekli dişlerin stomatognatik sisteminizi etkilememesidir. Bu, çene eklemlerinize, sinirlerinize ve kaslarınıza karışmadığı anlamına gelir. Dişlerinizi kalıcı olarak değiştireceğiniz için, şimdi ve sonra dişlerinizin çıkması konusunda endişelenmenize gerek yok.

Bildiğiniz gibi, dişlerinizi kaybettiğinizde yüz özelliklerinizi kaybedersiniz. Eksik dişleri ve diş eti kaybını değiştirerek, size genç bir görünüm veren yüz yapılarınızın desteğini geri kazanırsınız. Ayrıca dişsiz yememiş olduğunuz yiyecekleri de yiyebilirsiniz. Bu dişler diğer dişler kadar iyidir ve tıpkı gerçek dişler gibi işlev görür. Onları, Dental Water Jet diş temizleyici ve fırçalama gibi düzenli hijyen uygulamalarıyla gerçek dişlerinizi koruduğunuz gibi korursunuz.

Aynı gün diş implantları nasıl çalışır?

İmplantlarla ilgileniyorsanız, yerel diş kliniğinizi ziyaret etmelisiniz; diş hekimi durumunuzu analiz edecek ve sorunun nasıl çözüleceği konusunda bir plan yapacaktır. Diş hekimi devam eder ve 3D tarama ve plan yolunu kullanarak yeni diş setinizi tasarlar. Tasarım tamamlandığında, doktor implantları çene kemiğinize yerleştirir.

Klinik durumunuza bağlı olarak, diş hekimi çenenize 4, 5 hatta 6 implant yerleştirir. Teknoloji mevcut kemikten faydalanır; Bu nedenle, dişlerinizde kıt kemikler varsa, kemik grefti ve sinüs liftine maruz kalmanız gerekmez. İmplant diş hekimi implantları pterygoid kemiğinize yerleştirir, bu da yeni dişlerin daha stabil olması anlamına gelir, böylece size uzun süre harika bir hizmet sunar. İmplantlar kemikle bütünleşerek kemikle kaynaşan titanyumdan yapılmıştır. Bu, yeni implantları daha da stabilize eder. Diş hekimi implantları yerleştirdikten sonra abutmenti koydu, sabit köprüleri abutmente tutturdu ve yeni dişlerinizi tıpkı normal dişlerinizi kullandığınız gibi kullanabilirsiniz.

Aynı gün diş implantı prosedürünün başarısı

İşlemin başarısı, bunu yapan dişçiye bağlıdır. Bu nedenle, prosedürü uygulayabilmeniz için araştırma yapmak ve saygın ve deneyimli bir profesyonel bulmak için zaman ayırmanız önemlidir. Tecrübeli bir profesyonel yeni dişleri stratejik olarak yerleştirerek sağlam ve sağlam olmalarını sağlar. Başarı, yeni implantlara nasıl baktığınızla da belirlenecek. İlk 6-8 hafta sert yiyeceklerden uzak durmalısınız. Bu implantlara kemiklerle entegre olmaları için zaman kazandırmaktır.Source by Dr Bharat Agravat