Çoklu İmplantların Diş İmplantları ile Değiştirilmesi – Bilmeniz Gerekenler

0
8

Bir diş implantı, eksik dişlerin değiştirilmesinde gerçekten harika bir çözümdür. Uzun ömürlü ve çok güçlü. Bir diş implantınız olduğunda tıpkı doğal bir dişin yapacağı gibi çalışır. Gülüşünü saklamak zorunda değilsin çünkü eksik bir dişin var. Değiştirebilirsin. Aynı yontma dişleri ile durumdur. Çip çok büyükse ve onarılamazsa, dişi implantla değiştirmeniz gerekebilir. İşlem oldukça basittir ancak diş hekimliğinde deneyimli biri tarafından yapılmalıdır.

Temel olarak, bir diş implantı çene kemiğine tutturulmuş vida benzeri bir kök ve tepesinde göreceğiniz taç olan oluşur. Tamamen doğal bir diş gibi görünür, ancak bazen çevreleyen dişlerden daha hafif bir gölge olabilir. Diş hekiminizden dişlerinizi beyazlatmasını veya size doğal dişlerinize neredeyse renkli bir taç takan bir implant yaptırmasını isteyebilirsiniz. Bir dişin diş implantı ile değiştirilmesi, temel olarak implant ve kronun yerleştirilmesini içerecektir. Birden fazla dişin implantlarla değiştirilmesinin aynı prosedürü izleyeceğini düşünmeniz affedilir.

Çoklu dişlerde farklı olan nedir?

Başlamak için, art arda birkaç diş için implant takmak çok pahalıya mal olacak. Bir satırda eksik üç dişiniz olduğunu hayal edin. Üç dişin her birine bir implant takmak size bir servete mal olacak. Bu bir seçenek ama pahalı olacak. Dişler aynı yerde eksik değilse, o zaman tek seçenek bu olurdu, ancak bir sıra için implant tarafından desteklenen köprüler için gidebilirsiniz. Bireysel kuronlar veya bir implant tarafından desteklenen sabit bir köprü ile birlikte gelen dental implantlar kullanılarak çoklu dişlerin değiştirilmesi, dişlere, diğer tedavi seçenekleriyle mümkün olamayan belli bir işlevsellik ve uyum seviyesi verir.

Yedek dişleri desteklemek için kullanılacak olan diş implantı yerleştirilecektir. Diş implantları, yedek dişler için güçlü bir temel oluşturmak üzere doğal kemiğinizle bütünleştiğinden, geçici dişler yerleştirilebilir. Genellikle implant takıldıktan sonraki ertesi gün işe geri dönebilirsiniz. Herhangi bir ağrı veya rahatsızlık varsa, yaygın ağrı kesici ilaç kullanarak çok az ve tedavi edilebilir olacaktır.

İmplant yerleştirildikten sonra kronlar yerleştirilecektir. Ismarlama yedek dişler (kronlar) veya sabit, implant destekli köprü şeklinde gelebilirler. Bazı implant dışı seçenekler var, ancak birden fazla dişi değiştirmek için bu en uygun seçenektir.Source by William Jam Smith