Crown Yerleşimi İçin Mini Dental İmplantlar

0
6

Tek bir diş içeren hasar ve çürüme söz konusu olduğunda, diş hekimleri en çok doğal ömrünü uzatmak için bir taç önerecektir. Kronlar, zarar görmüş dişlerin işlevini geri alarak ağız sağlığını iyileştirebilirken, yakın zamana kadar tamamen eksik olan bir dişi değiştiremediler. Şimdi, kuronlar için mini dental implantlarla, dental implant diş kökü görevi görür, bu nedenle doğal diş kökünden veya çevresindeki dişlerden gelen desteğe güvenmeden tek bir eksik dişin değiştirilmesine izin verir.

Taç Stabilizasyon Prosedürü

Diş kronları, doğal fonksiyon ve görünüm için şeklini, boyutunu ve gücünü eski haline getirmek amacıyla mevcut hasarlı bir dişin üzerine yerleştirilen diş şeklindeki kapaklardır. Kronlar gerçek dişler gibi görünür ve hareket ederler, ancak düzgün çalışması için mevcut diş kökünün desteğine güvenirler.

Kronlar hasar görmüş ve çürüyen dişleri geri yüklemek için ideal olsa da, düzgün çalışması için diş kökünün bulunması gerekir. Mini diş implantı veya MDI'nın tanıtımıyla, kronlar artık tek bir eksik dişi değiştirmek için uygun bir kaynaktır.

Crown Yerleşimi İçin Mini Dental İmplantlar

MDI sistemi, hastalara stabil, uzun ömürlü bir taç sağlamak için hepsi birlikte çalışan üç ayrı parçadan oluşur:

– Mini dental implant – titanyum alaşımından yapılmış olan implant, kuronu stabilize etmek için bir ankraj görevi gördüğü çene kemiğine kök salmaktadır.

– Metal gövde – tepenin tabanına yerleştirilmiştir ve tepeyi implanta bağlayan şey budur.

– Kauçuk O-ring – metal mahfazanın içinde bulunur ve iki parçayı etkili bir şekilde birleştirerek yerine oturmasını sağlar.

Taçınızın mini dental implantlar ile yerleştirilmesi diş hekiminizin ofisinde gerçekleşecektir. Lokal anestezi uygulamasından sonra, diş hekiminiz hassas ve kontrollü teknikler kullanarak diş implantını çene kemiğinize yerleştirecektir. Sakız çizgisine küçük bir insizyon yapılacak ve ardından implantın yerleştirildiği çene kemiğinde küçük bir delik oluşturmak için özel bir matkap kullanılacaktır. Özel bir anahtar, implantı yerine etkili bir şekilde vidalayarak taç için sağlam bir destek sağlar.

Bir kez yerleştirildiğinde, yalnızca dayanak veya implantın bilya şeklindeki başı, diş eti çizgisinin üzerinde görünecektir. Daha sonra metal mahfaza, taç parçasına bağlanarak iki parçanın yerine oturmasını sağlar. Soket benzeri O-halka, bilya şeklindeki dayanağa bağlanır ve tacı sıkıca yerine kilitler, doğal bir dişin görünüm, his ve işlevini sağlar.Source by Benjamin D Oppenheimer