Dental İmplant – Reddetme Riski Nedir?

0
6

Dental İmplantlar Hakkında Başarı / Başarısızlık Oranı. İmplantın Reddedilme riski nedir?

Diş İmplantları% 95'ten daha fazla başarı oranına sahiptir. Bir implantın reddedilmesi çok nadir görülür. Reddedilme riskini azaltmak için, sigara içmeyin. Taçla yüklemeden önce tamamen iyileşmesine izin verin (3-6 ay), iyileşme döneminde sert maddeler yemekten kaçının. Tamamen iyileşene kadar bu tarafta çiğnemekten kaçının. Bu, implantın sizden gelen aşırı baskı ile iyileşmesine yardımcı olur. Kısaca, bu, dişlerinizi implante etme oranını büyük ölçüde belirleyecektir.

Başarısız Bir Diş İmplantının Çıkarılması, Diş Çıkarma ile Aynı mıdır?

Kesinlikle hayır. Çene kemiğindeki bağlar, bir ekstraksiyon sırasında hareket etmelerine ve yükselmelerine izin veren dişleri tutar. Ligamentler diş çekilirken kopar ve diş çıkarılabilir. Öte yandan diş implantları tamamen farklı bir konudur. İmplantın kemiğe kısmen bağlı olması durumunda, etrafında hiçbir bağ yoktur ve bu nedenle kemiğe sıkıca kaynaşır. Takılıysa, bir matkapla veya piezo-elektrikli el parçasıyla kesilmesi gerekir. Bununla birlikte, implant gevşemiş ve titreyen ve kemiğe hiç bağlı değilse, genellikle basitçe çevirerek çıkarılabilir. Her ikisi de acı verici olabilir ve anestezi altında yapılması gerekecek.

Endişelenmene gerek var mı?

İnsanların yalnızca küçük bir kısmı, oto bağışıklık hastalıkları veya metal uçlara reaksiyon gibi tıbbi geçmişleri nedeniyle reddedilme ile karşı karşıyadır. Çoğu insan böyle bir problem yaşamadı. Ancak iyileşme sürecinde başarı şansınızı önemli ölçüde artırmak için dikkatli olmanız gerekir.

Daha İyi Tasarım Daha İyi Başarı

Yeni 3i diş implantı şekli ve tasarımı kemik entegrasyonu için baş başlangıcını teşvik ediyor. Sinirlere veya etrafındaki dokulara olası zarar gelmesini önleyen kubbeli bir şekil tepe noktası ile tasarlanmıştır. Konik tasarım, yerleşim yeri bitişik diş köklerine sahip olsa ve iplik açıları kemikle daha iyi tutturmayı teşvik etse bile sınırlı alanlara yerleştirilmesine yardımcı olur. Bu, primer stabilitede ve dişin doğru yerleştirilmesinde iyileşir. Bu, dental implantların ve diş implantlarının uzun süreli başarısı için hastalar için iyi bir seçimdir.Source by Sheena Easton