Diş İmplantları Hayatınızı Değiştirebilir!

0
2

Diş implantları birçok kişiye asla sahip olamayacaklarını düşündükleri bir diş solüsyonu sağlıyor. İmplantlar eksik dişlerin elinden ne geldiğini geri getirebilir – güzel bir gülümseme, gevşek protezlerden endişe duymadan yemek ve gülme yeteneği ve sağlıklı ve güzel bir gülümsemen olduğunu bilmenin güvencesi. Diş implantları, yiyeceklerinizi çiğnemek konusunda endişelenmenize gerek kalmadan yemek yemekten zevk aldıkları için takma dişlere benzemez. İmplantlar ayrıca diş etleri ve kemik kaybı olasılığından korunmanıza yardımcı olur ve kaymazlar, böylece başkalarının önünde yemek yerken utanç verici bir an için endişelenmenize gerek kalmaz.

Diş implantları tıpkı kendi dişleriniz gibi hisseder ve işlev görür ve o kadar doğal hissedersiniz ki, dişinizi bile kaybettiğinizi tamamen unutabilirsiniz. Kalan dişlerinizle tutturulmuş antika protezlerin aksine, diş implantları dişlerinizi gerçekte hareket etmemeleri için sabitler. Gevşemezler, utanmanıza neden olurlar ve damaklarınızdaki lezzet tomurcuklarını örtmezler.

Köprüyü çene kemiğine sıkıca tutturmak için implant takan protezler veya kısmi implantları da kullanabilirsiniz, bu da protezlerinizi doğal dişleriniz gibi sağlam hissettirir. İmplantların ömrü bazı hastalara göre değişir, ancak 30 yıl veya daha fazla sürdüğü birçok vaka vardır. Düzenli temizlik yaparak ve iyi evde ağız hijyeni uygulayarak, implantlar muhtemelen ömrünüzün sonuna kadar sürecek. Geleneksel bir sabit köprü için bunun sadece 10 ila 15 yıllık ortalama ömrü ile kontrast.

Diş implantları iki parçadan oluşur. Çene kemiğinize cerrahi olarak yerleştirilmiş küçük, titanyum bir vida olan kök formu adı verilen gizli bir parça vardır. Bu, dişinizin doğal kökünü değiştirmek için tasarlanmıştır. Titanyum kullanılır çünkü biyolojik olarak uyumludur, yani vücudun onu doğal bir madde olarak kabul ettiği anlamına gelir. Zamanla, çene kemiği titanyum direğin etrafında büyüyerek yedek diş için güvenli bir temel oluşturur.

İmplantın ikinci, görünür kısmı taç. Genellikle porselenden yapılır ve tıpkı doğal bir diş gibi görünmek üzere üretilir. İkisinin kombinasyonu eksik bir diş için oldukça gerçekçi ve çok fonksiyonel bir yedek. Diş implantları tıpkı doğal dişler gibi görünür ve hisseder.

Diş tedavisindeki bu olağanüstü gelişme, sağlık, çiğneme yeteneği ve güzel, doğal gülümsemeleri restore ederek binlerce hasta için yaşam kalitesini çarpıcı bir şekilde değiştirdi. Büyük bir yatırım olmasına rağmen, implantların uzun ömürlü olması ve doğal fonksiyonların restorasyonu, fiyatı değerli kılmaktadır.Source by Alan Gardner