Diş İmplantları – Kötü ve İyi

0
7

Dental implantlarla değiştirmek istediğiniz dişleri çevreleyen alanda yeterli kemik yoğunluğuna sahip olduğunuz sürece, dental implant ameliyatı için uygun bir aday olursunuz. Dişlerinizin çoğunu kaçırsanız bile, diş implantları sizin için işe yarayacak> Ama diş implantları almaya karar verenlerin çoğu, rahatsız edici ve güvensiz köprüleri ve kısmi protezlerinin yerine geçmelerini istiyor.

Başarılı bir diş implantı ameliyatı geçirme şansınız, genellikle implantların hangi doğal dişleri değiştirdiğine ve bu dişlerin ısırma ve çiğnemenizde ne kadar yer aldığına bağlı olacaktır. Alt veya üst çenedeki ön dişlerdeki diş implantlarının en az% 90 başarı oranına sahip olduğu bildirilmektedir. Ancak çiğnemenin çoğunu yapan sırt azı dişleri değiştirildiğinde, başarı oranı% 85'e kadar düşebilir. Dental implantların başarısız olmasına ne sebep olabilir?

Ne yanlış gidebilir

İmplantlarda kullanılan titanyum veya seramik hatalıysa, kırılabilirler. Seramik diş değişimi titanyum çubuğa sıkıca uymuyorsa, ayırabilir. Bunlar dental implantın başarısız kalmasının mekanik nedenleri olacaktır, ancak tıbbi nedenler kadar yaygın değillerdir.

Dental implantların bölgesini çevreleyen kemik dokusunun yetersiz olması durumunda, başarısız olabilirler ve kolayca düşebilirler. Ameliyattan önce implant bölgesinde çene kemiği veya diş eti dokusunda bakteriler mevcutsa, çubuk implante edildiğinde, çevresindeki kemiğe ve diş etine yayılarak ve implantın çıkarılmasını gerektiren bir enfeksiyona neden olarak salınabilir. Bu tür enfeksiyonlar sinüslere bile yayılabilir, bu yüzden en kısa zamanda halledilmeleri önemlidir.

Bununla birlikte, diş implantları, zamanın yüzde doksanı ile doksan beşi arasında başarılı olmaktadır ve başarılı bir diş implantına sahip olmak, hastalıklı veya yıpranmış bir diş problemine kalıcı bir düzeltme anlamına gelecektir.

Diş İmplantlarının En Büyük Çekiciliği

Ama yönü iyi diş implantları Çoğu insana hitap eden şey, implantların ve doğal dişlerinin birbirinden ayırt edilmesinin neredeyse imkansız olmasıdır. Diş sahibi olmak

Eksik veya hastalıklı dişleri değiştirmek için kullanılan diş implantları gülüşünüzü iyileştirecek ve titreyen protezlerden endişe etmeden diğer insanlarla yüzleşme ve sosyal hayatınızın tadını çıkarma konusunda güven verecektir.

Diş İmplantlarının Maliyeti

Eklenecek kemiğin sağlığına bağlı olarak her diş implantı için bin ila yirmi beş yüz dolar arasında bir harcama yapmayı bekleyebilirsiniz. Bazı insanlar diş implantlarını takmadan önce çene kemiklerini güçlendirmek için kemik greftleri ister. Baştan sona kadar tüm diş implantasyon süreci, ne kadar çene ameliyatı gerektiğine bağlı olarak genellikle dokuz ila on sekiz ay sürer.Source by Bob K. Shefton