Diş İmplantları Neden Bu Kadar Maliyet?

0
5

Bir diş implantı bir üreticiden birkaç yüz dolara satın alınabiliyorsa, bir dişhekiminin implantını yerleştirmesi için hastalarını 1200 dolara kadar herhangi bir faktörü şarj etmesi bir sakınca olmaz. İlk bakışta böyle görünebilir, ancak böyle bir sonuca varmadan önce, diş implantlarını bu kadar pahalı hale getirmek için ne gibi ekstra değişkenlerin olduğuna bakmak her zaman tavsiye edilir.

Titanyum ek parçanın kendisi bir kaç yüz dolara mal olurken, gerçekte ödediğinizin, dişçinin implantı çenenin içine bu kadar etkili bir şekilde yerleştirebilme becerisidir. Bunu yapmak için sadece implantın nasıl yerleştirileceğini anlamalarına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda implantın yerleştirildiği etraftaki kemiğin implantın kendisini yerleştirmek için yeterince sağlıklı ve yoğun olmasını garanti ederler.

Bu sadece bir defalık bir işlem değildir, ancak hastanın belli bir süre boyunca dişhekimi ziyaret etmesini gerektirir. Bu ziyaretlerin her biri için dişhekiminin yardımcı olacak personel için para ödemesi gerekecektir. Bu ziyaretlerin her biri, tümü normalde, tedavi için ödeyeceğiniz toplam fiyata dahil olan bir masraf tahakkuk ettirecektir.

İmplantlar tipik olarak bir zorunluluktan ziyade kozmetik bir donanım olarak gözlendiğinden, yük daha yüksek olma eğilimindedir. Birkaç yüz dolarlık bir yüz germe yaptırmayı beklemiyorsunuz, böylece diş implantları çok farklı olmayacak. Bazıları bunun kozmetik olmadığı ve bir gereklilik olduğu bir kaza nedeniyle diş kaybı durumunda, daha ucuz ve benzer ancak muhtemelen daha az etkili nihai sonuçlarla kullanılabilecek başka prosedürler olduğunu öne sürecektir.

İmplant yaptırmaya karar verirseniz, daha pahalı hale getirmek için kullanabileceğiniz birkaç seçenek vardır.

Diş turizmi, işlemi daha ucuza yapmak için yurtdışına seyahat ettiğinizde yapılır. Bununla birlikte, süreç muhtemelen birkaç geri dönüş ziyareti gerektirebileceğinden, bu en iyi çözüm değildir.

Dental implant sigortası ikinci bir seçenek sunar; aylık veya yıllık bir primin karşılığı olarak, işlem için teminat alabilirsiniz, böylece masrafı daha uzun bir süre boyunca yayarsınız.

Görebildiğiniz gibi, dental implantların neden bu kadar pahalı olma eğiliminde olduklarına dair geçerli nedenler vardır, çünkü birkaç yıl süren eğitim almış ve eğitilmesi gereken bir eğitmen danışmanı için birkaç ziyaret gerektiren bir prosedür çıkarılabilir. sadece kendi masraflarını değil aynı zamanda personelini de karşılamaktadır.Source by Joe S Breeze