Diş İmplantlarından Önce veya Sonra Diş Beyazlatma?

0
8

Alışveriş merkezi kiosk diş beyazlatma ve gerçeklik TV diş makyajlarının bu çağında hastalar sık ​​sık Hollywood gülüşünün beklentileriyle ofisime geliyorlar. Diş implantlarının eksik dişlerini değiştirmelerini, mevcut dişlerin görünümünü iyileştirmek için kaplamaları ve gülüşlerine yeni bir parıltı getirmek için diş beyazlatmasını istiyorlar.

Bir sonraki soruya yol açan hastalarım her zaman soruyor: Diş implantı prosedürlerinden önce mi sonra mı dişlerin beyazlatılıp açılmayacağını?

Bu doğal bir endişe. Dental implantlar için oral bir cerrah ve diş beyazlatma için restoratif bir diş hekimi ile çalışırken ideal sonucu elde etmek için ilk önce hangi prosedür uygulanmalıdır?

Yeni başlayanlar için mükemmel kozmetik sonuçlar elde etmek için, ağız cerrahı ve restoratif dişhekimi işbirliği içinde ve uygun bir sırayla çalışmalıdır. Kaplamalar gibi diğer kozmetik tedaviler planın bir parçası olduğunda dikkatli koordinasyon daha da önemlidir. Kozmetik implantlarla birlikte dental implant prosedürlerini planlarken göz önünde bulundurulacak bazı gerçekler:

  • İmplant restorasyonlarını planlarken, İLK beyazlatılmalıdır.
  • Dişler tekniğe ve tedavi süresine bağlı olarak birkaç tonu beyazlatabilir, bu nedenle son restorasyonları yapmadan önce istenen tonun elde edilmesini beklemek önemlidir.
  • Her diş beyazlatma tekniğinin sonucu ve uzun ömürlü olması – lazer, beyaz şerit ve tepsi jeli – değişecektir ve diş hekiminizle görüşülmelidir.
  • Beyazlatma prosedürü sırasında, geçici restorasyonlar diş implantlarında ve hatta sonunda kaplama veya kuron alacak olan doğal dişlerde kullanılmalıdır.

Diş beyazlatma doğal dişler ve diş implantları için tamamen güvenli olsa da ideal bir gülümseme için tonlara uymak için sabır ve iyi bir göz alır. Nihai kuronların ve kaplamaların rengi ve rengi, doğal ve tutarlı bir görünüm elde etmek için beyazlatılmış dişlerle dikkatlice eşleştirilmelidir. En iyi sonuç için, bu işlem aceleye getirilmemelidir.

Washington'daki genel bir dişçi olan Dr. Brian Gray, “dişlerin stabilize edilmiş bir son gölgeye yerleşmesine izin vermek” için implant kronlarını sonlandırmadan önce beyazlatma işleminden en az iki hafta beklemenizi önerir. En büyük çöküşlerden biri, "Son kron tesliminde eşleşmeyecek son bir porselen renk tonu seçmek." Bir diğer önemli husus, elde edilen rengi korumak için periyodik beyazlatıcı güçlendiricilerdir.

Yani eldeki sorunun cevabı? Devam edin ve diş implantlarını düşünüyor olsanız bile gülümsemenizi beyazlatın. Sadece ilk önce beyazlatmayı yaptığınızdan, son implantları kron sonrası yaptığınızdan ve diş hekiminizin ve ağız cerrahınızın birlikte çalıştığından emin olun.Source by H Ryan Kazemi