Diş İmplantlarının Maliyeti

0
8

Diş implantlarının maliyeti, diğer tüm diş protez formlarına maruz kalmanın neye mal olacağı açısından bakıldığında aslında daha az olacaktır. Pek çok durumda, bu genellikle diş uzmanı olmayan kişilerin implantasyon cerrahisinin yararlarına maruz kalmamış olmaları için bir sürprizdir.

Bir kişinin yaşamı boyunca, bir çeşit tıbbi tıbbi durum için iyi bir olasılık vardır veya bir başkası sonunda bir dişin veya birkaçının implant ile değiştirilmesi gerekebileceği noktaya yol açabilir. Bir protez cihazına kadar, bir diş implantı yalnızca olağanüstü bir kozmetik yükseltme görevi göremez, aynı zamanda çok daha önemli bir rol üstlenir.

Bu rol elbette yeni bir dişin rolü. Ağız bakımından, orada mümkün olduğunca çok diş olması her zaman daha iyidir. Protez teknolojisi, son yarım yüzyılda pek fazla gelişme göstermedi, gerçeği anlattı ve diğer diş protezi formları, kapsamlı bakım ve yolda onarım gerektiren çok daha karmaşık prosedürler içerebilir.

Genel olarak, yeni bir protez dişin temel implantının maliyeti 1300 dolardan 3000 dolara kadar çıkabilir. Bu önemsiz bir miktar değildir, ancak bir kişinin yüz yapısının bütünlüğünü korumak için diğer cerrahi işlemlere yol açabilecek diğer işlemlere, diğer dişlerin kaybolmasını önlemek için gerekli olabilecek prosedürlere kıyasla çok daha az olabilir ve gibi.

Bazı durumlarda, implantın etkinliğini sağlamak için diğer ilişkili dişhekimliği ameliyatlarına ihtiyaç duyulması mümkün olsa da – örneğin kemik rejenerasyon çalışmaları ile ilgili işlemler – bu durum genellikle böyle olmamakla birlikte, aşırı bir patolojik durum örneği olabilir. Tüm üst veya alt çenedeki dişlerin tümü implantlarla değiştirilir.

Yukarıdakileri, genellikle 2500 ila 4000 ABD Doları arasında değişen, bir taç tarafından desteklenen bir diş implantı takma işlemine ilişkin prosedürle ilgili her şeyi yapmanın maliyetinin ne kadar olacağını ve genel olarak diş implantlarının maliyetinin neden olacağını görmek kolaydır. uzun vadede daha düşük olma eğilimindedir. Bu ucuz değil ama cahil de değil.

Bir dental implantın neye mal olduğu hakkında bir fikir edinmek için, implantasyona prosedür olarak neyin girdiğine bir bakın. İlk olarak, bir veya daha fazla dişi eksik olanlar için, cerrahi araçlarla üst veya alt çenelere (hangisi dişi eksikse) bir titanyum vida yerleştirilir. Bu vida takıldıktan sonra, iyileşme süreci başlamalıdır.

Genellikle, böyle bir işlem 3 ila 6 ay sürer ve daha sonra tacın yerleştirilen vidaya yerleştirilmesi ve takılmasıdır. Harika olan şey implantın kalıcı olması ve taç yıllar boyunca gerektiğinde değiştirilebilmesi. Tüm bunlara dahil olan masrafların bir kısmı tam bir cerrahi ekibin (diş hekimi uzmanı ve asistanları) gerekli olmasıdır.

Dental implantların maliyeti hapşırmak için bir şey değil, aynı zamanda bugünlerde çoğu insanın ulaşamayacağı bir yer değil. İmplantın kalıcı olması ve ihtiyaç duyulduğunda ne zaman yenileri için kronların değiştirilebileceği ve bir dezavantajının çoğunu görmek zordur.Source by Frank Rodriguez