İmplant Diş Bilgileri

0
10

Diş implantları, kırık veya hasar görmüş dişleri değiştirmek için idealdir. Bu dental implantların uzun bir prosedürün yanı sıra pahalı bir prosedür olabileceği tavsiye edilir.

Tipik olarak, diş implantları her diş için yaklaşık 1000 dolar civarında bir başlangıç ​​maliyetine sahiptir. Takma dişleriniz, köprüleriniz, kırılmış veya hasar görmüş dişleriniz varsa, diş implantları gülüşünüz için harika bir yatırım olabilir. Bu prosedür çok düşük başarısızlık oranlarına sahiptir. Bir başarısızlık meydana geldiyse, implantın yerleştirilmesi sırasında tespit edilmemiş bir bakteriyel enfeksiyon olması ihtimali vardır.

Dental implant prosedürünü tamamlamak için gereken zaman dilimlerinde, birkaç önemli faktör vardır. Böyle bir faktör, çene kemiğinin durumudur. Doktorun çalışmak için daha fazla çene kemiğine ihtiyacı varsa kemik grefti gerekebilir. Dental implant takılmadan önce bu işlem tamamlanmalı ve iyileştirilmelidir.

Osseointegrasyon, titanyum direğin çene kemiğine vidalandığı bir işlemdir. Bu kemik 3-6 ay boyunca bırakılmalıdır, böylece kemik etrafını kaynaştırabilir. Kemik bütünlüğü ideal değilse, diş eti ve çene kemiği arasında bir plaka stili implant kullanılabilir.

İyileşme tamamlandıktan sonra, doktor ağızdan alçı dökecektir. Daha sonra, dişlerin mevcut şekli ve rengine uyacak bir seramik diş yapılacaktır.

Diş implantları konusunda her zaman diş hekiminize danışmanız önerilir. Bazı durumlarda, işlemin yapılması için size bir finansman planı sunabilirler. Dental implantlarla ilgili her türlü sorunuzu yanınıza aldığınızdan emin olun.Source by Chris Milller