Meme Büyütme Konusunda Kendinizi Eğitin

0
3

Göğüs büyütme işlemi, büyüklüğünü artırmak için bir protezin (bir silikon çanta olan) bir hastanın memesine yerleştirilmesini içerir. İmplant, göğsün altına (alt göbek adı verilen) veya göğsün altına (göbek altı olarak bilinen) göğsün altına yerleştirilebilir.

Hastanın göğsünün içine yerleştirildiğinde, torba daha sonra bir tuzlu su çözeltisi olan salinle doldurulur. Artırma sadece memeyi daha dolgun hale getirmek ve bardağın boyutunu arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda birçok kadının istediği daha fazla bölünme sağlayacaktır. Aynı zamanda vücuda daha şekilli bir görünüm verecektir.

Meme büyütme operasyonu için yapılan kesim aynı zamanda insizyon olarak da bilinir. Göğsün farklı yerlerinde yapılabilir. Cerrahın seçmesi gereken kesim türleri şunlardır:

• Periareoler kesi (bu, areolanın dış kenarı anlamına gelir)

• Cildin katlandığı göğsün altında

• Aksiller kesim (koltuk altı olan)

• Areolanın merkezinde

• Göbek bölgesinde (bu işlem için bir endoskop kullanılır)

Meme büyütme söz konusu olduğunda pürüzsüz (veya pürüzsüz yüzey) implantlar ve dokulu implantlar vardır. Düzgün implantlar yerleştirme için büyük bir cep gerektirir. Hastaya bu tip bir implant konulduğunda kapsül kapama olasılığı yüzde 10'dur. Bu potansiyel komplikasyon, implantı çevreleyen yara gerginliği ve sertlik veya sıkılığa yol açtığı zaman meydana gelir. Aynı zamanda biraz rahatsızlığa neden olabilir.

Düzgün implantlar bazen kırışmaya veya dalgalanmaya neden olabilir. Dalgalanma veya kırışıklık meydana geldiğinde, büyütme cildi dalgalı bir görünüme bürünebilir. Bu işlemi yapan doktor tarafından düzeltilebilir.

Dokulu implantlar pürüzlü bir yüzeye sahiptir ve bazı meme büyütme hastaları için ideal seçimdir. Dokulu implantları tercih edenler, kapsül kontraktürüyle başa çıkmak zorunda kalma ihtimalinin yüzde üçünü kazanıyor. Bu implantlarla dalgalanma ya da kırışma potansiyeli yüzde yedi ila dokuzdur. Hangisinin vücudunuz için en uygun olduğunu belirlemek için iki implant türü arasındaki farkı bulmak önemlidir.

Hangi tip implant olmasını istediğinizi öğrendikten sonra, hangi implant pozisyonunun en iyi olacağını düşünmeniz gerekir. Seçim için birden fazla var. Bu, cerrahla uzun süre konuşmanız gereken bir şey. Hepsinin en basit hali, alt göbek yerleştirmedir. Bu, doktor implantı meme dokusunun altına yerleştirdiğinde gerçekleşir.

Yaygın olarak kullanılan bir başka pozisyon da alt kas veya alt sektördür. Bu, göğüs kası yerleşiminin altındadır ve cerrahın parçası üzerinde biraz daha fazla çalışma gerektirir. Postoperatif olarak submüsküler yerleşime gelince, submamnal ile karşılaştırıldığında daha fazla ağrı ve rahatsızlık olsa da, kapsül kontraktürünün veya dalgalanmanın gerçekleşmesi için daha az şans vardır.

Meme büyütme ameliyatına başlamadan önce düşünmeniz gereken birçok şey var. İmplantların vücudunuza yerleştirilmesinden kaçınmanın gerçek bir ameliyat şekli olduğuna asla izin vermeyin. Kozmetik bir prosedür olduğu gerçeği bunu hiç değiştirmez.Source by Abigail Aaronson