Ortodonti Araştırıldı

0
10

Ortodonti, diş hekimliğinde çalışmaları en az anlaşılan uzmanlık alanlarından biridir. Pediatrik diş hekimleri, periodontoloji uzmanları ve diş hekimliğinde kesin rolleri kolayca ifade edilebilecek protez uzmanları gibi diğer dişhekimliği uzmanlarının aksine, Ortodonti, ne hakkında biraz bilgi sahibi olamayacaklarına biraz açıklama yapmakta zorlanır. diş hekimliği daha geniş hedefleridir.

Sonuçta, ortodonti, dişlerin ve destek yapılarının (bazen çene-yüz müdahaleleri gerektiren) (bazen çene-yüz müdahaleleri gerektirir) uygun dişhekimi ile ilgilenen diş hekimliği dalı olarak tanımlanabilir – veya eksikliği – genellikle 'yüz' olarak kabul edilenleri oluşturan maksilya ve diğer bileşenlerin hizalanması ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Aynı zamanda ortodontide de, rezil dişler arasındaki boşluk problemlerinden muzdarip olan insanlar tipik olarak yardım bulabilir, çünkü bu gibi problemler (dişlerin, örneğin çok kalabalık olduğu söylenir), dişlerin hizalamasından daha sık kaynaklanır. tek başına diş sayısından çok.

Geleneksel olarak, Ortodontik prosedürler tipik olarak, dişlerin ve destek yapılarının yanlış hizalanması hastaya ciddi klinik rahatsızlığa (veya diş işlevinin yetersizliğine) neden olduğunda, ancak bu durum giderek daha fazla insanın arandığı bir duruma dönüşmüştür. Tamamen kozmetik nedenlerle ortodonti yardımı. Bu, tıpın tüm dalları ve alt dalları gibi, ortodonti de, giderek artan bir görüntü bilinçli toplumda daha iyi görünmelerine yardımcı olmak için 'tıp tüketicilerinden' gelen baskıdan kurtulmadığını göstermektedir. Herhangi bir şey varsa, Ortodonti, modern tıbbın gücünü 'daha iyi görünmek için' kullanmak isteyen insanlardan gelen talepler ile istila eden ana akım tıp alanlarından biri haline gelmiştir çünkü uygun diş hizalamasının korunmasındaki temel hedefler kozmetik diş hekimliği uygulamaları. Aslında, daha sonra bakmak isteyen diş hekimliği öğrencilerine kozmetik diş hekimliğine girmeleri tavsiye edilir, çünkü kozmetik dişhekimliğinde aradıkları yardımların çoğu ortodonti ile ilişkili olma eğilimindedir.

Ortodonti uzmanları, sundukları sorunların ciddiyetine bağlı olarak, amaçlarını gerçekleştirmek için çeşitli araçlar ve prosedürler kullanır. Başlıca dental (ve çene-yüz) yanlış hizalama vakaları – tüm yüzü bozabilecek ve elde edilmek yerine çoğu zaman doğuştan gelen tip, genellikle tamamen çözülmeleri durumunda doğrudan cerrahi müdahaleleri gerektirir. Daha iyi görünmek isteyen nispeten iyi görünümlü insanlar tarafından en çok aranan çeşitlilik olan daha hafif yanlış hizalama durumları, Basitçe 5 (burada Basitçe 5'in ortodontik bir hizalama olduğu, örneğin 5 gibi) farklı hizalama araçları yardımıyla iyi çözülebilir tepsi). Simply 5 ve ilkinin diğerleri gibi ortodontik aletler, insanların özellikle diş kalabalıklığı meseleleri için çoğunlukla ortodontik uzmanların yardımına başvurdukları hizalama sorunlarını, etkili ancak istilacı olmayan bir şekilde ele almaya çalışır.Source by Jamie Gram