Ortodonti Faydaları

0
9

Birçok insan için basit bir gülümseme vermek, her ne pahasına olursa olsun kaçınmak isteyecekleri bir çile haline gelir. Diğerleri, ağızlarını gülümserken elleriyle kapatmaya zorlanırlar. Bu utanç nedeni, dişleri yanlış şekillendirilmiş, çarpık ve gülümseme olarak göstermekten utandıklarıdır.

Bir ortodontist temel olarak, dişhekimliğinde genel eğitime ek olarak, çeşitli diş tellerinin takılması ve çıkarılması için dişçilik uygulaması olan gelişmiş ortodontik eğitim almış bir dişhekimidir. Bir ortodontist, size daha keyifli bir gülümseme vermek için şekilsiz veya eğri dişlerinizi yeniden hizalayabilir.

Avustralya'da, bir başvuru almak zorunlu olmasa da, Avustralya Ortodontistler Derneği, iyi bir ortodontist almak için diş hekiminizi kullanmanızı önerir. Bir ortodontist, Avustralya Dişhekimliği Konseyi (ADC) tarafından belirlenen ve yürütülen ve Avustralya Dişhekimliği Kurulu (DBA) tarafından tescil edilmiş ve akredite edilmiş bir Avustralya hükümeti tarafından onaylanmış çalışma programını üstlenmiş olmalıdır.

Bir Ortodontistin Çalışmaları

Bir ortodontist, bazı ek dişhekimliği eğitimine girdikten sonra, kalp problemlerinde uzmanlaşmaya devam eden genel bir doktora benzer, ortodontik tedavide profesyonel olarak kayıtlı olan bir dişhekimidir. Avustralya'da ortodontik bakım uygulamak için, hükümetin ulusal düzenleyici kolu olan Avustralya Sağlık Uygulayıcıları Düzenleme Ajansı (AHPRA) uzmanı olarak kayıt yaptırmak zorunludur.

Bir ortodontistin ana hedefi, bir maloklüzyonun veya "kötü ısırık" ın düzeltilmesidir. Ortodontistiniz, yanlış hizalanmış dişleri düzeltmeye ve dişlerin bir araya gelme şeklini düzelterek ısırığınızı iyileştirmeye yardımcı olur. Dişlerinizi hareket ettirmek için diş telleri ve diş hizalayıcıları kullanırlar.

Ortodontist Danışmanlığı İçin Sebepler

Benlik saygısı meselelerinin yanı sıra, bir ortodontist de, yönetilmeyen yanlış hizalanmış ısırıklar bittiğinde kelimenin tam anlamıyla hayatınızı oldukça mutsuzlaştırabilir:

• Çiğnemenize olumsuz müdahale.

• Bir lisp oluşturarak konuşmanızı etkilemek.

• Yontma ve / veya kırık diş alma olasılığını artırmak.

• Zaten diş çürüğü, TMJ veya periodontal hastalık gibi olabilecek kronik diş komplikasyonlarını kötüleştirme olasılığı.

Herhangi birinin bir ortodontistten yardım istemesinin temel nedeni çok açık. Sadece düz dişleri olan biri tarafından elde edilebilecek nefes kesici bir gülümsemeye sahip olmak istersiniz. Avustralya Diş Hekimleri Birliği, yetişkinlerin yüzde 90'ından fazlasının hoş gülümsemeleri olan kişilerin kişisel ve profesyonel yaşamlarında daha iyi ve gerçek avantajlar yaşadıklarını düşündüğü bir çalışma yayınladı!

Ortodonti faydaları şunlardır:

• Isırık düzeltmesi.

• Yüz estetiğinizin iyileştirilmesi.

• Diş kalabalığını ortadan kaldırır ve aşırı diş boşluğunu kapatır.

• Diş kemerlerinizin hizalanması.

• Diş hasarı alma şansını azaltır.

• Gömülmüş, püskürmemiş ve yerinden çıkmış dişlerinizi barındırır

• Ortodontik tedavi, kuronlar, köprüler ve implantlar gibi ileri dental işlemler için sahneyi belirler.

• Diş eti hastalıklarından muzdarip yaşlı kişiler için sürüklenen dişlerin tersine dönmesine yardımcı olur.

Avustralya Ortodontistler Derneği (ASO) web sitesi, bu gelişmiş diş hekimliği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes için önerilen bir kaynak olacaktır.Source by Nino Gullotta