Ortodontist – Daha Fazla Diş Teli

0
6

Çoğu kişi ortodontisti ziyaret etmeyi düşündüğünde, dişlerini düzgün bir şekilde düzeltmek ve ayarlamak için diş telleri almayı düşünürler. Bu kesinlikle bu diş uzmanları tarafından sunulan bir şey olsa da, tek şey değil. Ortodontik hizmetlerden faydalanıp yararlanamayacağınızı merak ediyorsanız, bu uzman diş hekimlerinden birinin yapabileceği her şeyi öğrenin.

pantolon askısı

Parantezler ortodontistler tarafından sunulan en yaygın servislerden biridir. Parantezler, dişleri doğal bir hizaya getirmek için baskı yapan metal bantlar ve tellerdir. Bu hem estetik hem de fonksiyonel fayda sağlar. Doğru şekilde hizalanmamış dişler çene ve ısırma sorunlarına neden olabilir. Bu sorunlara sahip hastalar diş güvencelerini diş tellerini kapsayacak şekilde alabilirler. Onları sadece estetik hizmetler için isteyenler büyük olasılıkla parantez için para ödemek zorunda kalacaklar.

TME Tedavileri

TME veya temporomandibular eklemle ilgili bir sorun, çene ağrısı yaratır ve çene kemiğindeki hareketi sınırlayabilir. Zamanla bu durum, yüz ve boyundaki kronik ağrıya ve bazı düzenliliklerle geri dönebilecek yoğun baş ağrısına yol açabilir. Bir ortodontist, her yıl milyonlarca Amerikalıyı etkileyen bu durumun tedavisi için çeşitli tedavilere sahiptir. Tedavi, ısırma veya ağızlıkların kenetlenme hareketlerini kesmek için kesilmesi veya çenedeki hasarlı dokuyu düzeltmek için yapılan ameliyat dahil olmak üzere daha karmaşık hale gelmesi için diş telleri kadar basit olabilir.

Kablosuz Parantez

Bugün bir ortodontist, dişlerini aynı hizaya sokması gereken hastalar için yeni bir seçeneğe sahip ve bu seçenek kablosuz teller. Bunlar, telleri ve metal braketlere gerek kalmadan dişleri örten ve üzerlerine uygun pozisyona getirmeleri için gereken basıncı uygulayan bir dizi temiz, çıkarılabilir cihazdır. Bu sistemler tipik olarak geleneksel diş tellerinden daha pahalıdır, ancak daha hızlı çalışırlar ve daha az fark edilirler, bu da uzun süre ağızlarında metalle uğraşmak istemeyen yetişkinler arasında favori olmalarını sağlar.

Cerrahi Ortodonti

Cerrahi ortodonti, diş tellerini yeniden konumlandırır veya diş tellerine ek olarak ameliyatla çene düzensizliklerini düzeltir. Bu ameliyatlar, genellikle 16 ve 18 yaşları arasında biten, büyümesi yapılan bireyler üzerinde yapılabilir. Tedavi, geleneksel bir diş teli ve ayarlamaları içerir, ardından dişleri uygun pozisyona koymak için çenenin cerrahi olarak yeniden hizalanması ve ısırık geliştirmek. Bu biraz aşırı bir tedavidir, ancak dişlerinde ciddi uyum sorunları olan kişiler için sıklıkla gereklidir.

Dişlerinize yardımcı olacak bir ortodontist bulmanız gerekirse, normal diş hekiminizle konuşarak başlayın. Kullandıkları veya önerdikleri bir uzmana sahip olup olmadığını öğrenin. Daha sonra hangi doktoru kullandıklarını ve bu dişçiye tavsiye edip etmeme konusunda ortodontik çalışma yapmış arkadaşlarınıza veya ailenize sorun. Son olarak, iyi derecelendirmelere sahip bir dişçi bulmak için diş hekimlerini derecelendiren ve inceleyen çevrimiçi kaynakları kullanın, çünkü bu deneyiminizin başından sonuna kadar keyifli geçmesini sağlayacaktır.Source by Abraham Avotina