Ortodontistler Ne Yapar ve Neden Ziyaret Etmelisiniz?

0
8

Diş hekimi ile ortodontist arasında bir farklar dünyası var. Ağızda aynı yerde çalışırlar, ancak farklı amaçları vardır. Bu makalenin başlığı biraz yanıltıcı olabilir çünkü hayatınızda hiç bir ortodontist ziyaret etmeniz gerekmeyebilir. Bununla birlikte, muhtemelen dişlerini sabitlemekle mücadele eden birisini tanıyorsunuz ama hangi uzmanı ziyaret edeceklerini bilmiyorlar.

Hatırlayabildiğiniz sürece diş hekimlerini ziyaret ediyorsunuz ancak hiçbir zaman problemi çözmüş gibi görünmüyorsunuz. Muhtemelen doğru uzmanı ziyaret etmenizin zamanı geldi ve bir ortodontist muhtemelen ihtiyacınız olan şey.

Ortodonti nedir?

Ortodonti, diş hekimliğinin alt alanlarından biridir. Bu dal konumlandırma ve büyüklük bakımından dişlerin tedavisine yoğunlaşmaktadır. Dişleri yanlış yerleştirilmiş, tipik olarak uygunsuz bir ısırmaya neden olan insanlar vardır. Ağzınızın çatısını alt çenenizdeki dişlerle ısırmayacağınızı biliyor muydunuz? Dilinizi dişler arasında ısıtabilirsiniz, ancak kendinizi ağzınızın çatısını ısırırken bulursanız, o zaman büyük bir sorun var.

Bir ortodontist, diş konumlandırmanın bir sonucu olarak ortaya çıkan sorunları tedavi edecektir. Bu uzmanların çalışmaları, çene şeklinin tedavisi ve kontrolü ve bunun yanı sıra yüz büyümesinin çeşitli yönleri etrafında döner. Görünümün iyileştirilmesini hedefleyen kozmetik diş hekimliği gibi şeyleri bulmanız ortodonti şeklindedir.

Bir ortodontist nasıl yardımcı olabilir?

Bir ortodontistin size yardım etmesinin birçok yolu vardır. Tabaklar, başlıklar ve kaşlı ayraçlar gibi birkaç dental cihaz kullanarak ortodontistler aşağıdaki gibi sorunları giderir:

· Diş uçlarının hizalanması

· Eğri dişlerin düzeltilmesi

· Konuşma ya da yemek yeme gibi sözlü işlevler

· Aşırı diş aşınması

· Dişler arasındaki geniş boşluklar

· Yanlış ısırık

Basit bir ifadeyle, bir ortodontisti ziyaret ederek düzeltebileceğiniz birçok şey var. Dişlerin konumlandırılması, durumları ve ısırmanızın kalitesi ile ilgili olduğu sürece, o zaman bir sorun yaşamamalısınız.

Diş çıkıntılı – Belki de bu, bazı insanlarda tanımlayabileceğiniz yaygın bir konudur. Parantez ve Invisalign ile onu tamir etmeyi deneyebilirsin ama bazen sadece bunlardan daha fazlasına ihtiyacı var. Bu, bir ortodontistin düzeltmeye yardımcı olabileceği bir durum örneğidir. Uzman olarak, bir ortodontist diş probleminizi düzeltmek için size birkaç çözüm sunar. Tek yapmanız gereken kendinize yakın güvenilir bir uygulayıcı bulmak.Source by William Jam Smith