Plastik Cerrahi – Ne Tür İşlemler Mevcuttur?

0
1

Eski günlerde, bir kişinin fiziksel görünüşü hakkında, değiştirmek istediği bir şey olduğunda, kilo kaybı olmadığı sürece, gerçekte yapabilecekleri çok az şey vardı. Günümüzde, tıbbi teknoloji sayesinde, kendilerini rahatsız eden fiziksel görünümleri ile ilgili bir şeyleri değiştirebileceklerse, daha fazla seçeneğe sahip olacaklarsa, öz saygılarının çok daha iyi olacağını bilen insanlar.

Spesifik olarak, bu insanlar plastik cerrahi olarak bilinen genel bir prosedür kategorisine aday olurlar. Bu tür bir ameliyatın rolü, toplumun çeşitli alanlarında, özellikle hastaların genellikle göz önünde olduğu alanlarda, daha yaygın hale gelmiştir. Bununla birlikte, bunların plastik cerrahi yapılan tek tür insan olduğunu düşünmek bir yanılgıdır. Bunun yerine, bu tür bir ameliyat yapılan birçok farklı geçmişe sahip insanlar var.

En sık yapılan plastik cerrahi formlarından biri de burun işi olarak bilinen rinoplastidir. Bu, öncelikle kıkırdaktan oluşan burnun, yüzün özellikleri ile daha dengeli olması için yeniden yapılandırıldığı bir işlemdir. Genellikle, düzeltmelerin burun üzerindeki tümsekleri minimize etmekle veya toplam burun boyutunun minimize etmekle ilgisi vardır.

Tabii ki, plastik cerrahi temel özelliklerinden biri implant şeklinde geliyor. Bu tür ameliyatlarda kullanılan ve serum fizyolojik ve silikon olmak üzere iki ana tip implant vardır. Tuzlu su, en doğal görünen sonuçları sağlayan implant olarak kabul edilir, ancak bunların nasıl yerleştirildikleri ile ilgisi vardır.

İmplant kullanımını ne tür prosedürler içerir? Belki de en yaygın olanı meme büyütmedir. Bu implantları göğüslerdeki kasların arkasına yerleştirmeyi içerir. Bazı durumlarda, bu implantların birkaç yıl içinde değiştirilmesi gerekeceğini unutmamak önemlidir. İmplantlar ayrıca kalça iyileştirmeleri gibi prosedürlerde kullanılır. Bununla birlikte, bazı durumlarda yağ transferi tercih edilebilir.

İmplantların başka ilginç bir kullanımı da baldır implantları şeklindedir. Bu bazen kaslı bacakları olmak isteyen erkekler tarafından yapılır. Tersine, çeşitli hastalıklar nedeniyle, bacaklarındaki kas tanımının kayda değer bir miktarını kaybetmiş insanlar da bu tür bir işlem yapılmasına karar verebilir.

Bir kişinin yapmak istediği plastik cerrahi ne olursa olsun, doğru cerrahı bulmaları çok önemlidir. Doğru cerrah seçiminde potansiyel hastaya akılda tutulması gereken birkaç şey vardır. Cerrahın tam olarak akredite olması, hastanın ilgileneceği prosedürde bir uzman olması ve ayrıca birçok mükemmel referansı olması gerekir.

Hangi prosedürün yapıldığına bakılmaksızın, kişinin konsültasyon planlaması gerekecektir. Konsültasyon sırasında hastanın sahip olmak istediği prosedür için iyi bir aday olup olmadığı belirlenir. Temel olarak her şey hastanın önceki tıbbi öyküsüyle ve bunun yanı sıra gerçekçi beklentileriyle de ilgilidir.Source by Justin DiMateo