Restoratif Diş Hekimliği ile Gülüşünüzü Değiştirme

0
2

Sağlıklı dişler çoğu insanın alması gereken bir şeydir. Sadece diş ağrısı hissettiğimizde ya da sağlıklı dişlere sahip olmanın ne kadar güzel olduğunun farkına vardığımızda. Dişlerimizi gözetmek, çoğu yetişkinlere çocuklara öğretilen bir ilkedir, ancak köşeler kesildiğinde, sorunlar oluşmaya başlar. Restoratif diş hekimliğinin girdiği yer burasıdır.

Restoratif Diş Hekimliği Nedir?

Bu uzman diş hekimliği dalı dişlerin restorasyonuna odaklanmaktadır. Ağızda bir ömür boyu süren her türlü sorun vardır:

· Dişeti hastalığı

· Kırık dişler

· Eksik diş

· Yontma Dişler

· Lekeli veya renksiz dişler

· Yerinden edilmiş dişler

Bunların hepsi kazalardan, diş travmasından ve ihmalden kaynaklanan yaygın problemlerdir. Gülümsemenizin tekrar mükemmel görünmesi için doğru yardıma sahip olmak, restoratif bir dişçinin yapması için eğitilmiş bir şeydir. Boşlukları uzak tutmak için sadece önleyici tedbirlere odaklanmak yerine, bir kazanın ardından gülüşünüzü şerefine geri döndürmek için sorunlarınızın giderilmesine yardımcı olmak istiyorlar.

Ortak prosedürler

Restoratif diş hekimleri, gülüşünüzle gördüğünüz sorunları düzeltmek için birçok el aletine sahiptir. Bu seçeneklerden bazıları şunlardır:

· Kök kanalları

· Taçlar

· Köprüler

· Diş implantları

· Renkli diş dolguları

· Tam ve kısmi protezler

Hasarı görmek için yapılan bir değerlendirmeden sonra, bir diş hekimi durumunuza en uygun prosedür hakkında tavsiyelerde bulunabilir. Örneğin, bir kazaya çarpmış bir dişiniz varsa, tek seçeneğiniz diş implantı değildir. Diğer faktörler hastanın yaşı, dişin yerleştirilmesi ve ağzın durumu gibi göz önünde bulundurulması gerekir. Bunların hepsi bir restoratif dişhekiminin diğer profesyonellerden daha hızlı bir şekilde tanıyabileceği ve daha hızlı tanı alabileceği şartlardır.

Yeni Bir Gülümseme Yapmak

Restoratif diş hekimliği, sadece zarar görmüş bir gülümsemeyi restore etmekten daha fazlasıdır. Restoratif dişhekiminin kullanabileceği araçlar, mükemmel hale getirmek için fazladan bir çalışma gerektiren bir gülümsemenin iyileştirilmesine yardımcı olabilir. Pek çok insan, kusurlu ve aşağıdaki gibi prosedürlerle düzeltilmesi gereken bir gülümsemeyle doğar:

· Dişleri düzeltme ve beyazlatma

· Diş ve çene kemiklerinin restore edilmesi ve güçlendirilmesi

· Yontma ve kırık dişleri onarın veya değiştirin

· Eksik veya kayıp dişleri değiştirin

Bu prosedürler, kendinizle ilgili bakış açınız ve hissetme biçiminizde tüm farkları yaratabilir. Gururla gösterebileceğiniz bir gülümsemeye sahip olmak, özgüveninizi artıracaktır. Kendini harika hissettiğinde, harika görünüyorsun, bu tam olarak ne restoratif diş hekimliği hastalar için yapmaya çalışır.

İlk Adımı Atmak

Yapmanız gereken ilk şey restoratif bir dişçi bulmak ve randevu almak. İlk ziyaret sırasında size hangi çalışmaların yapılması gerektiği konusunda fikir verecektir. Aynı zamanda size, harcayacakları zamanı ve ne kadara mal olacaklarını tahmin edeceklerdir. Öncelikle fiyat etiketini karşılayamazsanız, çoğu ödeme planlarınızla ilgili olarak yardımcı olmaya isteklidir. Odak noktası gülüşünüzü gösterdiğinize emin olduğunuz bir yere götürmek ve çiğnemek ya da konuşmakta hiç acı çekmeyen bir konu. Gülüşünü örtmenin ve kendine güvenmenin zamanı geldi. Bugün bölgenizde restoratif diş hekimi bulun.Source by Anna Bird