Vücut Takı İçin En İyi Metal Nedir?

0
4

Vücut piercingindeki en yaygın sorunlardan ikisi alerjik reaksiyonlar ve enfeksiyondur. Piercinglerin doğru bakımı ve temizlenmesi çok önemlidir, ancak seçtiğiniz piercing mücevherindeki metal türü de çok önemlidir. Aşağıdaki vücut takı için en iyi 3 metal ve uzak durmanız gereken iki seçenek vardır.

VÜCUT TAKI İÇİN EN İYİ METAL:

# 1 İmplant Sınıfı Titanyum

Titanyum bugüne kadar vücut piercing takı için tercih edilen metal ve ilk piercing için güvenle kullanılabilir. İmplant dereceli titanyum G23 (Ti6al4v-ELI) cerrahi implantlarda kullanılan titanyum türüdür, biyouyumlu, vücut sıvılarına dayanıklı ve nikel içermez. Titanyum ayrıca çelikten daha güçlü ve daha hafiftir; bu da bize dayanıklı, konforlu ve neredeyse çiziksiz vücut delici mücevherler verir. Titanyum pahalı bir metaldir, ancak biraz daha yüksek fiyat değerinde. Titanyum vücut takı güzel, sürer ve bakacak (sadece uzun yıllar sonra giymek aynı.

# 2 Cerrahi Paslanmaz Çelik

Paslanmaz çelik, vücut delici mücevherler için en yaygın metaldir ve biyouyumluluk söz konusu olduğunda titanyumun hemen arkasındadır. 316L veya 316LVM, iyileştirilmiş piercing'lerde giyilmesinde güvenli olduğu düşünülen sadece iki kalite paslanmaz çeliktir. En iyi paslanmaz çelik sınıflarının bile nikel içerdiğini ve nikele alerjisi olanlar için sorunlara yol açabileceğini unutmayın. Bazı ülkeler ilk delme işlemleri için paslanmaz çelik kullanımını yasaklamıştır ve delme işleminiz tamamen bitinceye kadar tamamen paslanmaz çelikten uzak durmak en iyisidir.

# 3 Altın

Güzel olmasına rağmen, özellikle ilk piercingler veya uzun süreli giyim için altın, vücut takıları için en iyi seçenek değildir. Altın daha yumuşak bir metal olduğundan ve metal alaşımlarıyla yapıldığından, tahriş veya enfeksiyon riski biraz daha yüksektir. Altın takılar güzeldir, ancak yalnızca iyileştirilmiş piercinglerde ve dikkatle giyilmelidir. Altın vücut mücevherlerini tahrişin ilk belirtisinde titanyum ile değiştirin.

TAVSİYE EDİLMEZ:

Som gümüş: Cildinizin altındaki kısımların (halter, muz, yüzük) gümüşden yapılmış herhangi bir mücevher almayın. Gümüş, vücut sıvılarıyla temas ettiğinde kararır, bakteri üremesini kolay bir şekilde barındırabilir ve nikel gibi alerjiye neden olan metaller içerebilir. Çelik takı ya da titanyum çubuğun ucuna takılan ya da sarkan bir gümüş "cazibesi", gümüş takıya alerjiniz olmadığı sürece tamamen iyidir. Sadece vücudunuzun içindeki parçanın daha biyouyumlu bir metalden yapıldığından emin olun.

Gizemli Metal: Korkunç. Herhangi bir "kostüm" veya "kaplanmış" vücut mücevherleri kötü bir fikirdir ve bu yüzden düşük kaliteli paslanmaz çeliktir. Delme işleminizin tahriş olmadığından ve enfeksiyona maruz kalmadığından emin olmak için yukarıdaki 3 seçeneğe bağlı kalın.

İçinize bir piercing mücevherinin yerleştirildiğini ve bir cerrahi takı gibi bir cerrahi implant gibi ele alınması gerektiğini unutmayın. Daha ucuz vücut takıları satın almak cazip gelse de, uzun vadede daha kaliteli takılara biraz daha fazla para harcamak kesinlikle daha iyi bir yol.Source by Linda Howell